Dakarské novinky – aktualizováno

Skončil Dakar a po českých týmech jako by se země slehla. Minimálně do Silk Way Rally o nich nebylo slyšet. Nejen že o nich neinformovala oficiální media – s tím se dá počítat – ale i samotné týmy se zcela odmlčely a ponořily se do příprav.  Tak to byla každoroční realita minulých let. Byla – zní to správné slovo. Naštěstí si oba kohouti na domácím dvorečku uvědomili, že fanoušek musí být krmen nepřetržitě a vydatně a pak si dnes pojďme shrnout zásadní novinky. Pokud nechcete číst dále, vězte, že u Bonveru je hlavní zprávou přestup Artura Ardavičuse a Loprais představil svou novou Tatru.

30. června 2013 – Skvělá analýza trati a posádek na nadcházející Silk Way Rally z pera Jiřího Vintra

Bonver Dakar Project

Update 30. června 2013 – Také KM Racing team představil své plány a vozidla na Silk Way Rally 2013

Pro budoucnost týmu je jistě nejzásadnější přestup Artura Ardavičuse od Kamazu. Tento zkušený borec přináší do týmu zkušenosti a buďme upřímní také velmi dobré finanční zázemí. Artur jako jezdec předvedl u Kamazu velmi výrazné zlepšení. Od řekněme průměru, kdy začínal na Silk Way Rally až za týmovými Kamazy po mimořádné výkony v posledních dvou ročnících Dakaru a Silk Way Rally, kde často útočil i na vedení v závodě.

Smutnější stránkou je vyjádření týmu k „czechgate“ na letošním Dakaru. Prostě tohle moc přesvědčivě nedopadlo.

Loprais Team

Aleš Loprais konečně vypustil první smysluplné informace o svém novém voze. Mělo by se jedna o skutečně radikální konstrukci. Queen 69-EVO II je již na první pohled takovou pouštní buginou. Minimální převisy, velmi krátká, kabina téměř uprostřed vozidla, motor zcela uprostřed, „mnohem ekologičtější“ -> rozuměj menší spotřeba paliva a tedy lehčí vozidlo. Mimochodem motor by měl by úplná novinka od české firmy MKR Technology. Není to sice příliš krásná konstrukce, ale určitě to může být hodně rychlé. Teď ještě vyladit na Silk Way Rally spolehlivost.

30. června 2013 – Nová Tatra Aleše Lopraise je konečně odtajněna

http://www.loprais.cz/dakar/cz/aktuality/248-a-je-to-venku-kralovna-uraduje-s-princeznou

Na závěr malý bonus s Dakaru 2013

 

Komentáře nejsou povoleny.