Silk Way Rally 2012 online

V. etapa

Dnes nás čeká nejdelší (včerejší byla zkrácena), rozhodující a hlavně poslední etapa. V důsledků záplat je letošní Silk Way Rally zkrácena a tak již dnes budeme znát vítěze. Aleš Loprais zajel včera fantasticky i když zápolil s velmi krutou chřipkou. Do dnešní etapy sice odstartoval, ale může se stát vše včetně toho, že Aleš bude muset odstoupit. Více informací o včerejší etapě.

16:25 – Můj ranní odhad byl zcela správný. Pořadatelé nechali první dva kamiony zapadnout do bahna a zbytek startovního pole pak odvedli jinou bezpečnou cestou. Snad se bude dařit při Dakaru na počátku příštího roku.

12:14 – formuje se nám finální pořadí. Aleš Loprais na medaili nedosáhne. Nejspíše obsadí 4. příčku stejně jako druhý náš zástupce Miroslav Zapletal. Co přesně se na trati stalo se dozvíme snad dnes večer nebo zítra. Velkého úspěchu dosáhl Versluis, který tímto obsadil stříbrnou příčku celkově.

10:48 – Aleš Loprais a Nikolayevem sice předjíždějí jednoho soupeře za druhým, ale ztrátu se jim dohnat už jistě nepodaří. Mardeev je v cíli a stane se vítězem. Miroslav Zapletal je prozajím na 3. pozici, ale ještě určitě klesne.

9:42 – Aleš Loprais se po 1,5 hodině vyhrabal z bahna. Nikolayev jede těsně za ním. Pokud se nic zásadního již nestane jede si nejspíše Mardeev pro vítězství v Silk Way Rally.

8:19 – Podle posledních zpráv zapadli Aleš Loprais i Nikolayev v bahně. Je možné že doplatili na své první pozice, zapadli a ukázali dalším kudy cesta nevede. Nicméně Nikolayev by měl mít problémy i s motorem.

7:50 – Aleš Loprais stále není na CP1, což může znamenat, že má vážné potíže na trati nebo muset ze zdravotních důvodů odstoupit.

7:37 – Aleš Loprais zatím není na CP1. Miroslav Zapletal je zde zatím na 7 příčce, ale jeho ztráta je poměrné výrazná.

IV. etapa

Dnes nás čeká 506 km měřených úseků. Enormně dlouhá a náročná etapa jistě zamíchá pořadím na prvních místech přinese řadu odpadlíků a zvýrazní rozestupy. Aleš Loprais včera nebojoval jen se soupeři, ale i chřipkou. Přesto se celkově posunul na druhé místo a právě dnes bude mít možnost zaútočit na vedoucího Nikolayeva. Miroslav Zapletal se pohybuje okolo 6. příčky.

17:04 – Miroslav Zapletal se celkově posunul vyrovnanými výkony na 4. příčku. Aleš Loprais je se ztrátou necelých 9 minut druhý.

12:57 – Aleš Loprais se náhle objevil jako vítěz etapy o 4 minuty před Nikolayevem. Nechte však tuhle radostnou informaci ještě dozrát. Výsledky nebývají vždy spolehlivé. V cíli je i Miroslav Zapletal na 7. příčce.

11:45 – Aleš se objevil na 3. pozici se ztrátou 15 minut na vedoucího Mardeeva.

11:39 – Aleš Loprais se na CP1 zatím neobjevil, což určitě neznačí nic pozitivního. Miroslav Zapletal jede 7.

9:42 – závodníci jsou již na tratí této nejdelší okružní etapy. Čeká je 506 km písku a dun.

III. etapa

V důsledku povodní došlo ke zkrácení trati dnešní speciálky na 275 km. Start závodníků tak můžeme očekávat později. Před dnešní etapou je Aleš Loprais na 3. pozici s ztrátou zhruba 7 minut, kterou způsobil včerejší navigační problém. Miroslav Zapletal je pátý se ztrátou zhruba 20 minut na vedoucí příčku.

15:20 – Miroslav Zapletal odsunut na 6. pozici, což nic nemění na tom, že ztráta na vítěze je poměrné malá. Zajímavé je srovnání vítězů obou kategorii. Ti zajeli v zásadě shodné časy.

15:04 – v cíli máme první posádky a ty jsou posly dobrých zpráv pro české barvy. Aleš Loprais zopakoval umístění z úvodní etapy a dojel si pro stříbro. To však také znamená, že Nikolayev má v celkovém pořadí náskok již okolo 15 minut. Skvělý Miroslav Zapletal zatím figuruje na bronzovém stupínku.

13:25 – CP1 se dnes vynechává, takže Aleš Loprais zahajuje na CP2 čtvrtým nejlepším časem s minimální ztrátou na vedoucí trio. Miroslav Zapletal jede šestý. Zdá se tedy, že skutečné závodění s velkými odstupy začne až zítra.

12:00 – až nyní vyrazili první soutěžící na start rychlostní zkoušky.

II. etapa


Druhá etapa nás zavede zejména do pískových dun. Pořadatelé slibují rychlé pasáže i vysloveně trialové úseky.

12:59 – Peter Versluis na 4. příčce s 10 minutovou ztrátou jistí jako správný týmový šéf Aleše Lopraise.

12:33 – Loprais v cíli ‚až‘ třetí s minimální ztrátou na Kamazy Mardeeva a Nikolayeva. Miroslav Zapletal s Hummerem na skvělé 5. příčce v etapě s malou ztrátou na soupeře.

11:24 – Aleš jde na CP2 do celkového i když velmi těsného vedení. Celkově jede jako třetí nejrychlejší bez ohledu na kategorii. Miroslav Zapletal stále drží 6. pozici.

10:51 – A čele Aleš Loprais a za ním smečka Kamazů. Z páté pozice jistí týmový šéf Versluis. Na skvělém šestém místě jede Miroslav Zapletal mezi osobáky.

10:08 – Aleš Loprais se speciálem MAN jede skvěle a už na CP1 téměř umazal náskok zatím stále vedoucího Nikolayeva

09:03 – Aleš Loprais vyrazil na trať rychlostní zkoušky před 13 minutami.

I. etapa

Na rudém náměstí odstartovala Silk Way Rally. Rally, na které obhajuje své loňské vítězství Aleš Loprais již není součástí Dakarské série, což nejspíše nic nezmění na náročnosti tratí. Dnešní úvodní etapa překvapivě připravila pouze dvojitou českou účast o jednu z posádek. Svobodovi s Tatrou při plnění týmových povinností (odtahu Echtera) zadřeli motor. Zato Aleš Loprais opět zabodoval a dojel si pro 2. místo. Výsledky jsou společné pro obě kategorie. Doporučuji se orientovat podle startovního čísla. Aleš Loprais má jako loňský vítěz 300.

Komentáře nejsou povoleny.