Diskgolf – zábava pro každého

disk golf

golf s létájícím talířem je pro každého

DiscGolf, mladý, ale za to velmi progresivní sport s létajícím talířem, si nachází své nadšence napříč generacemi a oslovuje širokou veřejnost po celém světě. Je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu. Vznikl v 70. letech v USA a získává stále více příznivců. Cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů – tedy hodů.

SPORT PRO KAŽDÉHO

Discgolf může hrát každý. Je to ideální sport na nedělní odpoledne pro celou rodinu – od dětí po babičky. Diskem se naučíte házet za pár minut a nezáleží na věku, pohlaví ani fyzické zdatnosti – stačí si jen zvolit cíle ve vhodné vzdálenosti a můžete soutěžit. Jako rekreační sport v sobě discgolf spojuje pobyt v přírodě s fyzickou i psychickou aktivitou a pomáhá tak v udržení dobré tělesné kondice i odreagování od starostí všedních dnů. Discgolf je finančně nenáročný – kromě disku nepotřebujete žádné další náčiní.

JAK VYBRAT DISK

Tak jako v golfu si každý hráč nese různé typy holí pro různé situace, ze kterých je potřeba zahrát míč, v disc golfu si každý hráč nese různé typy disků. Na dohazování do koše používáme disky typu Putt a Approach, na střední vzdálenosti disky typu Mid-range a na dlouhé hody disky typu Driver (fairway nebo distance). Každý typ disku má jiné vlastnosti v závislosti na jeho tvaru a materiálu, ze kterého je vyroben. Jenom značky Innova a Discmania, které můžete zakoupit na tomto eshopu mají okolo 80 různých tvarů disků, které mohou být vyrobeny z celkem 12 různých druhů plastů!

Najít mezi takovou záplavou disků ty, které Vám budou vyhovovat, je dlouhodobý proces a nezřídka se stává, že hráči po prvním použití nový disk odloží s tím, že jim nevyhovuje anebo nenajdou pro jeho vlastnosti využití (i když nikdy nevíte, kdy se Vám podobný disk bude hodit…). A aby byl výčet vlastností kompletní, nesmíme zapomenout ani na různou hmotnost disků. Většina disků se vyrábí v hmotnosti od 150 do 180 g. Obecně lehčí disky jsou vhodnější pro děti, začátečníky a hráče, kteří při hodu využívají více švihu, než síly. Naopak těžší disky jsou vhodnější pro silové hráče.

Disk golf je pochotitelně především o jednoduchosti a nízkých starovacíh nákladech. Z tohoto pohledu se rozhodně vyplati si nejprve před koupí disky vypůjčit a vyzkoušet.

Příspěvek byl publikován v rubrice SPORT se štítky , , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.