Osoblažská úzkokolejka – Tip na výlet

parní mašinka Třemešná

Parní mašina na úzkorozchodné trati

Parní vláčky děti prostě zbožňují. Ostatně u rodičů – zejména mužské části – je to často stejné. Osoblažská úzkokolejka prochází jednou z nejzapadlejších a nejodlehlejších částí České republiky. Osoblažský výběžek není rozhodně tím nejlehčím místem k životu, ale stěží mu lze upřít neskutečnou krásu a klid na pomezí nekonečných Polských rovin a nejvyšších Moravských hor Jeseníků.
Od Třemešné po Osoblahu je trať plná pomalých zatáček, ostrých stoupání a krásných výhledů do krajiny. Tady se nevyplatí spěchat a ani vláček tady nemůže projíždět příliš rychle. Vy si mezitím můžete vychutnávat krásy této zapomenuté části naší země.

Parní vláček provozují Slezské Zemské dráhy a každý víkendový letní den v 10:45 vyjíždí s Třemešné. Za hodinku a 10 minut jste v Osoblaze. Můžete však vystoupit kdekoli cestou a navštívit pozoruhodné památky tohoto kraje.

Nástup do parního vláčku

Nástup do parního vláčku v Třemešné

Pro cyklisty jen stěží existuje ideálnější prostředí než tady. Zejména pro rodiny s dětmi. Až na výjimky jsou zde četné cyklostezky vedeny po běžných cestách. Provoz je zde však minimální. Kolo si můžete vzít do vlaku s sebou.

Ideální je pak spojit celodenní výlet s procházkou na novou rozhlednu u Města Albrechtic a prohlédnou si Osoblažsko z ptačí perspektivy.

Přeji příjemný výlet.

Komentáře nejsou povoleny.