Než se rozhodnete přestěhovat

O stěhování se toho napíše a říká mnoho. Samozřejmě i jako v jiných oblastech se něco zakládá na pravdě, něco jsou výmysly a výjimky potvrzují pravidlo. Stěhování není jen o tom, že přijedete s autem, nahrnete se do bytu či domu, vše odnesete a odvezete na místo určení. I zde je třeba přemýšlet, ikdyž hlavní je samozřejmě fyzická síla ve spojení s vhodným stěhovacím vybavením.

Asi základní je se rozhodnout, zda si stěhovací akci pořešíte vlastními silami, nebo vše svěříte do rukou odborníků. Každá z možností má svá pro a proti. Ve skutečnosti je to hlavně o tom, zda se vám vyplatí najmout si stěhovací firmu v porovnání s tím, že si vše přestěhujete sami, což samo o sobě zabere spousty času a úsilí s rizikem, že se něco poškodí vinou nevhodného přenosu či nevhodně zvoleného obalového materiálu. Tato rizika odpadají s využitím profesionální firmy, ale je třeba počítat s vyšší cenou za stěhování. Ve finále to ale lze těžko porovnávat, pokud si při stěhování svépomocí nezapočítáte svůj čas a čas vašich pomocníků, pak je rozdíl markantní, v opačném případě se můžete dostat na podobné částky.

Plánovat a zase plánovat

Máte již jasno? V každém případě si vše dobře naplánujte. Dopředu si projděte místo odkud budete stěhovat, stejně tak i cílové místo. Opravdu se stěhované vybavení všude vejde, kolik lidí bude asi potřeba, jak vybavení ochránit… To je jen pár otázek, které je třeba vyřešit ještě než začne samotné stěhování. Najdete-li odpovědi, pak jste na dobré cestě, že stěhovací akce proběhne bez větších problémů a stresů.

Komentáře nejsou povoleny.