Kongresová turistika aneb jak získat cenné kontakty

Pokud chcete být úspěšným podnikatelem, obchodníkem či manažerem, je důležité mít okolo sebe kvalitní tým, na který se můžete spolehnout. Stejně tak však potřebujete i obchodní partnery a klienty. Jednou z cest, jak získat nové obchodní kontakty, je tzv. kongresová turistika.

Co si pod tímto pojmem představit? V obchodním světě se neustále plánují nové a nové kongresy, semináře, školení atd. V rámci kongresové turistiky tak má daná osoba na starost to, aby se zúčastnila právě výše zmíněných akcí a na nich se pokusila získat nové kontakty na obchodní partnery, zaměstnance a klienty.

Jak na to?

Existují dvě možnosti. Buď budete sledovat, jaké kongresy, školení atp. se připravují a dle toho si naplánujete svůj harmonogram. Nebo (zejména v případě větších firem) uspořádáte vlastní kongres. Vždyť na tom není nic složitého. Jako firma se jistě zabýváte konkrétní oblastí. Zvolte si tedy téma, vyberte si vhodné kongresové prostory a naplánujte program celé akce.

Nezapomeňte na propagaci

Důkladná příprava a propagace celé akce se vám jistě vyplatí. Rozešlete včas pozvánky, informujte o akci na svých webových stránkách, sociálních sítích a v rámci možností i v médiích. Získat kvalitní obchodní kontakty není snadné. Během akce se nezaměřujte pouze na obchodní problematiku, ale do programu zahrňte i „odpočinkové“ aktivity a doprovodný program včetně přestávek na občerstvení, oběd, cofee break atp. Právě v těchto momentech se často navážou první kontakty.

Je na zvážení, zda uspořádat kongres jednodenní, nebo např. na celý víkend. V druhém případě je třeba zajistit kvalitní ubytování s odpovídající kapacitou pro váš plánovaný kongres.

Udržte se v kontaktu

Navázali jste první kontakt? Pak si jej nenechte utéct mezi prsty. Naplánujte si pokud možno co nejdříve schůzku, kde budete moci více probrat svoji spolupráci. Uspořádáním kongresu vše nekončí, ale začíná. Kvalitní a dlouhodobý obchodní vztah je třeba pečlivě budovat. Udržujte se s vašimi obchodními partnery v neustálém kontaktu. Vyplatí se to.

Komentáře nejsou povoleny.