Jak na Podání intrastatu v období 2016 a dalších letech

Fakturovat za hranice s sebou přináší čerstvé práci pro plátce se kterými musí počítat pro rok 2015. Součástí povinností ičařů je podávat výkazy do hlášení intrastat. Statistický systém je dílem eurostatu a věnovat se kumulováním podkladů od podnikatelských osob, kteří provádějí přeshraničníaktivity. Intrastatem se musí zabývat každý, kdo splňuje bazální podmínky pro vykazování do systému intrastat. Pokud nemáte v úmyslu se intrastatem zabývat nebo nemáte přijatelné vědomosti pro vykazování do intrastatu, následně existují firmy, jenž se vykazováním intrastatu orientují a poskytují tuto znalost jako servis. Vydáte sice jisté finanční prostředky navíc za podávání intrastatu, ale na druhou stranu se nebudete muset obávat, že se s intrastatem dostatenete do přebytečných potíží. Můžete si tak ušetřit starosti a mít přinášení intrastatu pro konkrétní fiskální rok v pořádku.

2016 jak podat intrastat

Každý rok v intrastatu vznikají nová předpisy a je nutné se s nimi v čas obeznámit. Znáte to, neznalost neomlouvá. Jak jste na tom byli vy při vykazování intrastatu v roce 2013? Pokud vám konalo problémy včas se do systému přihlásit a včas přinášet daná hlášení intrastatu, následně by asi nebylo od věci si na dávání intrastatu zaplatit spolehlivou službu, která se o to postará.

V tomto roce 2016 vykazují intrastat především firmy

V roce 2015 mělo do systému intrastat povinnost podávat stovky tisíc podnikatelských subjektů. To znamená, že do intrastatu bylo předáno několik set tisíc hlášení. Statisticky vychází, že každé čtvrté hlášení do systému intrastat vypracuje podnikatelský subjekt, který se zabývá provozováním služeb hlášení intrastat.

Komentáře nejsou povoleny.