Rohledna v Krnově Ježníku – Tip na výlet

Rozhledna Ježník

Rozhledna Ježník

Poslední z rozhleden v okolí Krnova je velmi nenápadný Ježník. Malá dřevěná rozhledna jen nepatrně přesahuje okolní stromy a z okolí ji nelze nijak zahlednou. Rozhodně tak nedosahuje impozantnosti kamenných rozhleden na Cvilíně – symbolu Krnova – a v Úvalně. Díky výhodné poloze však nabídne neskutečné pohledy na hřeben Pradědu na jedné straně a Polskou nížinu na druhém horizontu.

Pěknou nenáročnou procházku můžete začít na konečné autobusu a cesty u bývalé léčebny. Jednoduše vystoupáte po schodech a projdete areálem léčebny a napojíte se na červenou značku, která vás dovede po zhruba 1,5 km až na vrcholek. Zde nečekejte žádné občerstvení nebo jinou infrastrukturu. Je zde jen samotná nevysoká rozhledna a příjemná procházka lesem, kterou můžete spojit se sbíráním hub, ostružin a jiných plodů lesa.

TIP navíc: Jen nedaleko odtud v malé obci Burkvíz (směr Město Albrechtice) se nachází bonusový tip. Odbočku rozhodně neminete a v samotné půvabné horské vesničce se vydejte směrem doprava až na samotný konec cesty. Pak to chce trochu mapu nebo ještě lépe navigaci, abyste se dostali ke zřícenině stejnojmenného hradu. Ten se vyznačuje zejména svou nevýznamností. Neexistuje o něm v historii jedna jediná psaná zmínka. Zato pochopíte, proč právě na tomto místě hrad vybudovali. Výhled je odtud exkluzivní.

Komentáře nejsou povoleny.