Doprava do Bulharska

Doprava do Bulharska

Autobusová doprava Společnost EUROTOURS s.r.o. je oficiálním zástupcem bulharských dopravců pro Českou republiku a Slovensko. Nabízí informace, rezervace a prodej jízdenek na všechny autobusové linky licencovaných dopravců do Sofie, Plovdivu, Varny a Burgasu za nejatraktivnější ceny v ČR.

Pravidelná přímá autobusová linka Praha – Brno – Bratislava – Sofie

Odjezd z Prahy – denně v 9.00 hod. z aut. nádr. Florenc, nást. č. 9, Jednosměrné jízdné -1530 Kč, obousměrné jízdné – 2640 Kč. Jsou poskytovány dětem (30-90%), mládeži do 26 let, studentům, důchodcům a skupinám nad 8 osob (10%). Lze zakoupit i přestupnou jízdenku z Prahy nebo Brna do různých měst a letovisek bulharského Černomoří (Balčik, Albena, Kavarna, Slunečné pobřeží, Obzor, Pomorie, Nesebr, Sozopol, Primorsko, Kiten, Carevo, atd).

Letecky Letecké spojení do Bulharska je samozřejmě nejrychlejší trvá dvě hodiny. V Bulharsku se nachází tři mezinárodní letiště: Burgas (mezinárodní kód BOJ), Sofie (kód SOF) a Varna (kód VAR. Přibližná doba letu na pobřeží Černého moře je 2,5 hodiny. Cena samostatné letenky však může být natolik vysoká, že se vyplatí zakoupit si celý zájezd u cestovních kanceláří, které mnohdy za cenu letenky na pravidelné lince prodávají letenku i s ubytováním. Pravidelné lety do Sofie – pravidelná linka létá po celý rok z Prahy do Sofie, přepravcem je ČSA a letenky si můžete rezervovat přímo na jejich internetových stránkách. Cena za letenku se pohybuje od 3 800,- Kč (bez příplatků).

Vlakem Do Bulharska se lze dopravit také pohodlně vlakem, i když cena jízdného je o několik set korun vyšší než u autobusových linek a přibližujeme se cenám zvýhodněný nízkonákladových letenek včetně povinný tax. Aktuální informace o spojích do Sofie naleznete na stránkách Českých drah, které poskytují celou řadu slev.
Vhodnější je si připlatit za lůžkový vagón.
Autem Nejlepší je následující trasa: Praha – Bratislava – Budapešť – Szeged – Novi Sad – Bělehrad – Niš – Sofie – Plovdiv – Stara Zagora – Burgas (Sofie – Veliko Tarnovo – Šumen – Varna). Cesta trvá podle sezóny kolem 20 hodin. Vzdálenost Praha – Sofie je 1300 km, Sofije – Burgas 390 km, Sofie – Varna 510 km. Řidiči motorových vozidel musí mít pro vstup a pobyt v BR řidičský průkaz, technický průkaz a zelenou kartu. Nadále platí povinnost předložení ověřené plné moci od majitele vozu v případě zapůjčeného nebo firemního vozidla (v bulharštině nebo v některém ze světových jazyků, nejlépe angličtině).

Rychlostní limity dálnice – 120 km/h mimo obec – 90 km/h obec – 50 km/h (doporučujeme předpisy dodržovat, vyhnete se vysokým pokutám).
www.evrotravel.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice O VŠEM MOŽNÉM a jeho autorem je evrotravel. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.