Africa Eco Race – aktuálně

Výsledky (10.0.1.2013) : Miroslav Zapletal bohužel do více pro závadu motoru nedejel. Tomáš Tomeček vybojoval 3. místo celkově a 2. místo mezi Trucky.

Africa Eco Race jde ve šlépějích původní africké rally a na rozdíl od Dakaru končí skutečně v Senegalském městě Dakaru. I charakterem mu zůstává výrazně věrnější. Kratší přesuny, delší etapy (měřené úseky) dávají vzpomenou na vítězství Karla Lopraise a dalších matadorů, když ještě byla zásadní spolehlivost a rozvaha a ne super rychlý riskantní sprint se spoustou asistenčních vozů za vámi.
Aktuálně jsou oba čeští zástupci na skvělé 3. pozici a čekají je Mauretánské dunové etapy (2012-01-04). Skvělé zpracované video týmu Tomáše Tomečka ze 4. etapy

Rostoucím počet účastníků a zvyšující se prestiž však jihoamerický Dakar pozvolna dotahuje. Snad jen to označení „Eco“, co může být „Eco“ na rally v poušti mi není zcela jasné.
Letos poprvé se organizátoři rozhodli nepotkat se svým slavnějším souputníkem a Africa Eco race tak tvoří jakousi předehru k Dakaru. A to je jedině dobře.
Česká účast je velmi silná. Dvojnásobný vítěz Tomáš Tomeček na Tatře a Miroslav Zapletal s Hummerem představují špičku své kategorie a budou se prát o příčky nejvyšší.

Bohužel i ve webdesignu se Africe Eco Race nechal inspirovat designem Dakar rally a proto jsou stránky značně nepřehledné. Několik odkazů abych ušetřil váš čas:
On-line sledování výsledků – někdy je třeba přepnout etapu „Stages >“
Live tracking
GPS on-line sledování na mapě

Tým Tomáše Tomečka
OffRoadSport team Miroslava Zapletala

Loňské vítězství Tomáše Tomečka

Příspěvek byl publikován v rubrice O VŠEM MOŽNÉM se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.