Test Centrum lyží Sporten a Lusti v Ostravě

logo sporten

lyže a snowboardy Lusti

Vyzkoušejte skvělé lyže SPORTEN a LUSTI od českých výrobců v novém test centru v Ostravě. Internetový obchod www.ceskelyze.cz nabízí k zapůjčení špičkové modely těchto výrobců za velmi přijatelné ceny. Přehled modelů lyží  a naše hodnocení si můžete přečíst našem testu lyží Sporten a Lusti pro sezónu 2012/2013.

Jaký je rozdíl mezi test centrem a půjčovnou lyží

Dva hlavní rozdíly mezi půjčovnou a test centrum jsou v tom, co si půjčujeme a především proč si to půjčujeme. V test centru naleznete obvykle pouze lyže. Předpokládá se, že další vybavení mate vlastní a je tedy nutné si například opsat velikost skořepiny lyžařských bot, aby v test centru mohli nastavit vázání.

V půjčovně lyží si obvykle půjčujeme lyže a lyžařské vybavení, protože žádné nemáme. I zde nalezneme některé špičkové lyže. V drtivé většina jsou však v půjčovnách průměrné rekreační modely. Obvyklá cesta je půjčit, vrátit, zapomenout.

V test centrech jsou lyže většinou vyšších modelových řad, protože jde hlavně o tom zkusit špičkové lyže a pokud mi skutečně sednou tak lyže případně zakoupit. Nejde tedy o to půjčit si „nějaké“ lyže, ale zkusit jedny konkrétní a vyzkoušet co umí. Lyže vnímá jako velmi drahou a osobní věc. Tak jak jinak se rozhodnout před koupí, než tím že si je otestuji.

Proč si půjčit lyže v test centru

Modelová situace. Jedete jednou za rok do Alp na 5 dní lyžování. Utratíte 10000,– za dopravu, ubytování, skipas, jídlo a celou tu dobu se tam projíždíte na 5 let starých lyžích, které jste měli na servisu naposledy před 2 lety a které jste si tenkrát vybírali podle … designu, ceny a maximálně tak vhodné výšky. Není to škoda promrhat všechny ty peníze a jezdit na podprůměrných lyžích, když můžete mít za 1100,– špičkové, čerstvě přebroušené a upravené. Vždy přece právě kvůli lyžování tam jedete, tak proč zrovna na něm šetřit.

Komentáře nejsou povoleny.