Kam na výlet? Co takhle vyzkoušet Jižní Moravu?

Jižní Morava se řadí mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější oblasti v České republice. Jižní Morava je typická řadou vinic a vinařství, bohatým folklórem, mnoha historickými a přírodními památkami.

V této oblasti se tedy nachází mnoho hradů, zámků, muzeí, klášterů, nejrůznějších památníků, přírodních atraktivit, a navíc zde mohou návštěvníci jižní Moravy prožít neskutečně mnoho zážitků. Z nejzajímavějších a nejatraktivnějších hradů a zámků na jižní Moravě lze jmenovat například hrad Špilberk, zámek Lednice, zámek Lysice či hrad Bítov. Z muzeí, které svým návštěvníkům jižní Morava nabízí, stojí za zmínku kupříkladu Mendelovo muzeum, Moravské zemské muzeum, Technické Muzeum v Brně či Regionální muzeum v Mikulově. Kromě kulturních památek mohou návštěvníci jižní Moravy zavítat do zoologické zahrady v Brně, do nově zrekonstruovaného wellness ve městě Kuřim, do Western parku v Boskovicích či do DinoParku ve Vyškově. Hledáte-li kvalitní ubytování v Blansku doporučujeme navštívit penzion Karst.

Návštěvníci jižní Moravy, kteří tíhnou spíše k přírodě a k jejím krásám, určitě nevynechají návštěvu chráněné krajinné oblasti Moravský kras. Moravský kras patří mezi nejoblíbenější a nejvíce vyvinuté krasové oblasti v České republice. V této chráněné krajinné oblasti se nachází přes 1100 jeskyní, veřejnosti přístupných je však pouze pět jeskyní. Mezi turisty nejoblíbenější jeskyně se řadí jeskyně Punkevní. Vysokou návštěvnost jim zajisté zaručila plavba po řece Punkvě, která je součástí jejich prohlídky. Z dalších zajímavostí na území Moravského krasu je například možné zmínit propast Macochu. Moravský kras je vhodný jak pro pěší turisty, tak pro cyklisty, na jeho území se rozkládá několik stezek.

Z dalších oblastí na jižní Moravě, jež jsou typické svými přírodními krásami, stojí za návštěvu také Národní park Podyjí či biosférická rezervace na Pálavě.

Komentáře nejsou povoleny.